بلاگ

قیمت های جدید توسط شورای رقابت غیر متعارف است

محمد مخبر در این نامه قیمت های پایه ای (کارخانه ای) ارائه شده در جلسه اخیر شورای رقابت را افزایشی غیرمتعارف دانسته که آثار تورمی دارد.

در نامه معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه اصلاح یکباره قیمت‌ها در شرایط فعلی مناسب نیست، از شورای رقابت خواسته شده تا در تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت به فوریت نسبت به تجدیدنظر در قیمت گذاری مذکور اقدام شود.

اصلاح مصوبه افزایش قیمت خودرو بستگی به نظر اعضای شورای رقابت دارد

اسماعیل شجاعی سخنگوی شورای رقابت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه بعد از نامه معاون اول رئیس جمهور به رئیس شورای رقابت مبنی بر تجدیدنظر در قیمت‌گذاری جدید خودرو تکلیف خودروسازان چیست؟ گفت: اینکه جناب آقای مخبر نگران تورم و معیشت مردم است و به موضوع افزایش قیمت خودرو واکنش نشان داده است، قابل تشکر و قدردانی است، اما باید توجه داشته باشیم که برای هر کاری چارچوب‌های قانونی وجود دارد و شورای رقابت نیز به عنوان یک نهاد قانونی که یکی از وظایف آن بررسی بازار انحصاری خودرو است، نسبت به اعلام جدید قیمت خودرو در قالب مصوبه اقدام کرده است.

سخنگوی شورای رقابت اظهار با بیان اینکه سیاستگذاری کلی درباره بازار انحصاری خودرو بر عهده شورای رقابت است، افزود: در طول 18 ماه گذشته وضعیت تورم در کشور به شکل بی سابقه‌ای افزایش داشته است و همه این موضوع را به صورت کامل احساس می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تورم یک پدیده بسیار فاجعه بار در اقتصاد ایران است، گفت: در این شرایط و با وجود تورم بالا، این سوال مطرح است که چه  اتفاقی برای تولید کنندگان رخ می‌دهد؟ با ثابت نگه داشتن قیمت تولید از جمله قیمت تولید خودرو در شرایط تورمی، در واقع زیانی را به تولید کنندگان تحمیل می‌کنیم که هیچ راهی برای جبران آن نداریم.

همچنین شما می توانید از اخبار خودرو ها در حواله مرکزی با خبر شوید.

قیمت خودرو

خرید حواله خودرو

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *