بلاگ

بخشنامه بهمن موتور ویژه تابستان

طرح جوانی جمعیت بهمن موتور: مرداد 1402

فراخوان بهمن موتور جهت ثبت نام از متقاضیان «طرح جوانی جمعیت» و متقاضیان «طرح فروش عادی» که در سامانه یکپارچه فروش خودرو، ثبت نام کرده و خودروی دیگینیتی پرایم را با موعد تحویل تابستان 1402 انتخاب نموده‌اند، از سوی شرکت بهمن موتور اعلام گردید. همچنین در این مرحله از ثبت نام، امکان انتخاب سایر محصولات بهمن موتور نیز مطابق جدول زیر، فراهم شده است:

طرح تبدیل دیگنیتی بهمن موتور
فراخوان طرح تبدیل دیگنیتی پرایم بهمن موتور

براساس بخشنامه طرح جوانی جمعیت بهمن خودرو و طرح فروش عادی بهمن خودرو، ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط، از ساعت 10 صبح شنبه مورخ 21 مردادماه آغاز شده و حداکثر تا روز پنجشنبه مورخ 26 مردادماه 1402 ادامه خواهد داشت.

طرح خودرو فرسوده بهمن موتور: مرداد 1402

فراخوان جدید بهمن موتور، ویژه متقاضیانی که فرآیند اسقاط خودرو را به اتمام رسانده و اسامی آنها از سوی ستاد نوسازی ناوگان به شرکت بهمن موتور اعلام شده است، از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخ 8 مردادماه آغای می‌گردد. ثبت نام طرح فرسوده بهمن موتور، حداکثر تا پایان روز چهارشنبه مورخ 11 مردادماه 1402 ادامه خواهد داشت:

فراخوان ثبت نام بهمن موتور در طرح نوسازی خودرو فرسوده
فراخوان ثبت نام بهمن موتور در طرح نوسازی خودرو فرسوده

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور، زمان تحویل خودروها در هفته آخر شهریورماه 1402 است.

5300 دعوتنامه برای مشتریان صادر شد

مرداد 1402: شرکت بهمن موتور هیچ تعهد معوقه‌ای ندارد و تمام تعهدات خود را به روز کرده است. این شرکت دعوتنامه 5300 دستگاه خودرو برای مشتریان سامانه یکپارچه، که برای ماه های مرداد وشهریوراعلام شده بود، را صادر کرد.

طبق اطلاعیه‌های رسمی بهمن موتور، متقاضیان فیدلیتی پرایم، وانت کارا تک کابین، وانت کارا دو کابین و خودروی ریسپکت پرایم، باید نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند تا به ترتیب زمانی نسبت به تحویل خودرو ها اقدام شود. بهمن موتور بر اساس ضوابط شورای رقابت تنها مجاز به عرضه محصولات خود از طریق نوبت دهی وزارت صمت و سامانه یکپارچه فروش خودرو است و فروش محصولات سواری خارج از این سامانه تخلف محسوب می‌شود. به روز شدن تحویل محصولات به خریداران در شرایط تحریمی نیازمند برنامه ریزی دقیق است که این امر منجر به افزایش رضایتمندی مشتریان بهمن موتور شده است.

فراخوان بهمن موتور برای اولویت شهریور 1402

براساس جدیدترین اطلاعیه شرکت بهمن موتور، آن‌دسته از متقاضیانی که در سامانه فروش یکپارچه خودرو، طرح فروش عادی را با موعد تحویل شهریور 1402 انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از روز شنبه مورخ 31 تیرماه 1402 راس ساعت 10 صبح، جهت تکمیل ثبت نام خودرو، به سامانه فروش اینترنتی بهمن موتور مراجعه نمایند:

فراخوان ثبت نام بهمن موتور ویژه متقاضیان طرح عادی

براساس اطلاعیه شرکت بهمن موتور، متقاضیان حداکثر تا ساعت 16 روز شنبه مورخ 7 مردادماه 1402 برای واریز وجه خودروها فرصت دارند.

ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور

به اطلاع عموم متقاضیان محترم و عاملیت‌های مجاز می‌رساند، نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی (طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) با توجه به اولویت بندی اعلام شده از سوی وزارت صمت با موعد تحویل مردادماه ۱۴۰۲، به صورت آنلاین از ساعت ۱۰:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ لغایت ساعت ۱۶:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ با شرایط ذیل اعلام می‌گردد و بازه زمانی مذکور قابل تمدید نیست.

ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور

ثبت نام بهمن موتور برای سامانه یکپارچه

نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی طرح عادی، با توجه به اولویت‌بندی اعلام شده از سوی وزارت صمت با موعد تحویل مردادماه 1402، به صورت آنلاین از ساعت 10 روز چهارشنبه مورخ 1402/04/21 لغایت ساعت 16 روز سه شنبه مورخ 1402/04/27 با شرایط ذیل اعلام می‌گردد و بازه زمانی مذکور قابل تمدید نیست.

قیمت پایه بهمن موتور – تیرماه 1402
مدلقیمت پایه جدید
ریسپکت پرایم859,001,215
دیگنیتی پرایم1,103,866,326
دیگنیتی پرستیژ1,291,042,548
فیدلیتی 5 نفره991,082,768
فیدلیتی 7 نفره1,013,665,352

*قیمت‌ها برحسب تومان و بدون احتساب مالیات، عوارض و هزینه‌های جانبی است.

دعوتنامه واریز وجه برای برندگان وانت کارا

خرداد 1402: گروه خودروسازی بهمن‌موتور برای منتخبان وانت کارا مرحله اول فروش یکپارچه خودروها که موعد تحویل هفته سوم مرداد ماه دارند، دعوتنامه واریز وجه ارسال کرده است؛ مشتریان عادی و مادران از ۱۲ ظهر روز 30 خرداد تا ساعت 16 یکشنبه مورخ 4 تیر، برای واریز وجه فرصت خواهند داشت.

مشتریان برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام می‌توانند صرفا به صورت آنلاین و از طریق سایت بهمن‌موتور به نشانی bahman.iranecar.com اقدام کنند و از ثبت‌نام در سایت‌های غیر معتبر و با نشانی‌های مشابه، پرهیز کنند.

قیمت کارا تک‌کابین ۴۴۸ میلیون تومان و کارا دو کابین ۴۶۹ میلیون تومان قطعی است؛ خودروها با رنگ سفید و مدل ۱۴۰۲ در هفته سوم مرداد ماه تحویل خواهد شد.  سود انصراف ۱۷.۵ درصد سالانه و جریمه تاخیر در تحویل ۳.۵ درصد ماهانه تعیین شده است.

وزارت صمت به بهمن موتور اخطار داد

خرداد 1402: منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، در روز 24 خردادماه، نامه‌ای را به مدیرعامل گروه بهمن، مبنی بر لغو عرضه خودرو دیگنیتی در بورس کالا، ارسال کرد.

طبق متن این نامه، پس از اتمام اعتبار مصوبه شصت و سومین نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، از تاریخ دهم آبان ۱۴۰۱ تصمیم‌گیری درباره قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت انجام می‌شود که آن شورا نیز در این راستا «دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری» را در نشست شماره ۵۴۳ موخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ مصوب و ابلاغ کرده است.

سیاست‌های دستورالعمل ابلاغی در راستای عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی بوده و همه شرکت‌های صنایع خودروسازی موظفند مفاد دستورالعمل مذکور را اجرا کنند. با توجه به بند ۵ ماده ۵ شرایط طرف عرضه این دستورالعمل، عرضه‌کنندگان خودرو مکلفند محصولات تولیدی خود را فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه کنند. فروش خودرو با قیمت‌های خارج از میزان تعیین شده توسط شورای رقابت نیز مشمول تعزیرات بوده و چنانچه محصول جدیدی نیز عرضه شود، باید توسط شورای رقابت تعیین قیمت شود.

پیش از این دستگاه‌های نظارتی و تنظیم‌گر اقتصادی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، شورای رقابت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و غیره، نیز مراتب مخالفت خود را با عرضه خودرو در بورس کالا از نظر قانونی به کرات اعلام کرده بودند که لازم‌الرعایه است.

بازار خودرو پس از فراز و نشیب‌های چند ماهه اخیر در مدار کاهش قرار گرفته است؛ بر این اساس هرگونه تحرک خارج از چارچوب‌های قانونی که منجر به اختلال در بازار و افزایش قیمت شود، توسط مراجع ذیربط تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

براساس اطلاعات عرضه بورس کالای ایران، ۲۹ خرداد میزبان خودروی دیگنیتی پرستیژ متعلق به شرکت بهمن موتور است. ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفید رنگ، در تالار خودروی بورس کالا عرضه می‌شود که میزان پیش پرداخت ثبت سفارش خرید، ۱۰۰ درصد قیمت پایه اعلام شده است، بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان اعلام کرده است و موعد تحویل این خودرو نیز ۱۲ شهریور خواهد بود. ‌ برنامه‌ریزی عرضه 600 دستگاه دیگنیتی در بورس کالا در حالی انجام شده است که اعلام شده بود خودروسازی نظیر بهمن‌موتور، ‌به علت تکمیل‌ ظرفیتشان در مرحله اول عرضه در سامانه یکپارچه خودرو، در دور دوم عرضه یکپارچه خودرو حضور ندارد و در دور دوم فقط چهار خودروساز و مونتاژکار محصولاتش را به مشتریان در سامانه یکپارچه عرضه کردند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی دیگر از خودروسازان داخلی هم قصد دارند محصولات پرتقاضای خود را که در دور دوم سامانه یکپارچه عرضه نکرده‌اند، به بورس کالا بیاورند و زیان انباشته خود را از این طریق جبران کنند.

ثبت نام بهمن موتور در بورس: خرداد 1402

مرحله جدید عرضه بهمن موتور در بورس کالا، روز سه‌شنبه مورخ 23 خردادماه 1402 برگزار می‌گردد. در این مرحله، وانت کارا تک‌کابین و دوکابین، مجموعا به تعداد 500 دستگاه قابل خریداری هستند:

عرضه وانت کارا بهمن موتور در بورس کالا – خرداد 1402

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور در بورس کالا، شرایط عرضه وانت کارا بصورت زیر اعلام شده است:

  1. مهلت ثبت سفارش تا ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ است.
  2. به منظور مدیریت سفارشهای دریافتی مشتریان کارگزاران امکان مسدودسازی سفارشهای دریافتی را تا ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه خواهند داشت.
  3. میزان پیش دریافت خرید محصول به میزان ۵۰ درصد است.
  4. هر کد ملی (اشخاص حقیقی) صرفا امکان ثبت سفارش یک دستگاه خودرو را دارند.
  5. هر شناسه ملی (اشخاص حقوقی) امکان ثبت سفارش حداکثر دو دستگاه خودرو را دارد.
  6. اشخاصی که در عرضه های قبلی، موفق به خرید خودرو شده‌اند و از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکتهای خودروسازی خودرو خریداری نموده‌اند نیز امکان ثبت سفارش دارند.

عرضه بهمن موتور در بورس: خرداد 1402

شرکت بهمن موتور برای نخستین‌بار، اقدام به عرضه پیکاپ کاپرا 2 در بورس کالا نموده است. براساس بخشنامه فروش بهمن موتور در بورس کالا، روز چهارشنبه مورخ 10 خردادماه 1402، عرضه وانت کاپرا 2 در بورس کالا و با شرایط زیر انجام می‌شود:

شرایط عرضه بهمن موتور در بورس – خرداد 1402
مدلکاپرا 2
ظرفیت عرضه150 دستگاه
موعد تحویل10 مرداد 1402
مالیات و عوارض9 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت100 درصد
هزینه جانبی22.783 میلیون
قیمت پایه849 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

فروش فوری کارا و کاپرا: خرداد 1402

ثبت نام جدید بهمن موتور برای تحویل فوری خودروهای وانت کارا و همچنین پیکاپ کاپرا 2 به تعداد محدود و به صورت آنلاین، از روز سه شنبه مورخ 2 خردادماه راس ساعت 10 صبح آغاز شده و تا روز پنجشنبه مورخ 4 خردادماه 1402 نیز ادامه خواهد داشت. ثبت نام بهمن موتور فقط از طریق درگاه عاملیت‌های این شرکت، انجام می‌گردد:

شرایط فروش بهمن موتور – خرداد 1402
مدلکارا تک کابینکارا دو کابینکاپرا 2
کارا تک کابین448 میلیون469 میلیون949 میلیون
رنگ خودروسفید
مدل خودرو1402
سود انصرافسالانه 17.5 درصد
جریمه تاخیرماهانه 2.5 درصد
موعد تحویلهفته دوم تیرماه 1402

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

شرکت بهمن موتور شروطی را مطابق موارد مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با این شروط ، ثبت نام متقاضی از سوی شرکت بهمن موتور یک طرفه فسخ و وجه واریز شده به حساب مبدأ مسترد خواهد شد. ثبت نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق سامانه فروش آنلاین بهمن موتور قابل انجام است.

تکذیب خبر فروش مزدا 3 صفر کیلومتر

اردیبهشت 1402: آقای امیر میرمنصف، رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش گروه بهمن، ضمن اشاره به ماجرای انتشار برخی اخبار در فضای مجازی درباره فروش اقساطی محصولات گروه بهمن، می‌گوید اینگونه اخبار، غیررسمی بوده و اعتبار ندارند.

شرایط فروش اقساطی مزدا سه با مدل 1398

امیر میرمنصف، از مشتریان گروه بهمن خواست تا اطلاعات فروش و … را تنها از طریق وب سایت رسمی گروه بهمن به ادرس www.bahman.ir دنبال کنند.

گفتنی است طی چند روز گذشته، اخبار نادرستی مبنی بر عرضه محصولات شرکت بهمن موتور از قبیل مزدا 3 با مدل 1398 و همچنین محصولات سواری جدید این گروه به صورت اقساطی در صفحات مجازی دست به دست می‌شد، اما براساس اعلام رسمی گروه بهمن، این خبرها واقعیت ندارد.

تخلف بهمن موتور در فروش غیرقانونی خودرو

اسفند 1401: آقای سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ارسال گزارش تخلف خودروسازان در فروش بدون ضابطه خودرو به ریاست جمهوری، خبر داده که بیشترین تخلف، مربوط به شرکت بهمن موتور بوده است.

برای خرید و فروش حواله های خود به وب سایت حواله مرکزی مراجعه فرمایید.

خرید حواله خودرو

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *